Era Byzantina Helya Ridge 

- Ella - 

* 10.11.2009

barva: červená pšenice

znaky: bez bílých znaků

číslo tetování: 6138

výška: 60,5cm

váha: 30kg

DLK 0/0, DKK 0/0

OCD: neg.

SA: neg.

LTV: neg.

nůžkový skus/ plnochrupá

M: Art Loren Helya Ridge

O: Kuzonga´s Aurelius

Bonitace ČKRR 9/2011: chovná fena

ocenění: několikrát zjískala V, V1 CAC, V2 res. CAC, res. CACIB, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Oblastní vítěz

narozená v chovatelské stanici Helya Ridge (Jana Helešicová) www.helyaridge.cz

Elinka se dne 10.4.2011 stala právoplatným členem naší psí smečky.

Elinka se narodila v chovatelské stanici Helya Ridge spolu se 4mi kluky a 5ti holkami. Bohužel neměla moc štěstí na nové páníčky. Ti si Ellu odvezli do nového doma a zjistili po několika měsících, že se o ni nedokážou postarat.. věnovat jí čas, dát jí lásku, super domov, kvalitní stravu a naučit jí základním pravidlům. Po dlouhém roce a půl byla Ella odebrána za naší přítomnosti majitelům a odvezena zpět do chovatelské stanice.

A tady to všechno začalo...

Elinku jsme tedy poprvé viděli při né zrovna příjemné situaci kdy se řešilo její odebrání majitelce.. vlastně jsme tam byli už jako potencionální adoptivní rodiče".. a myslím, že při prvním kontaktu s ní to "potencionální" hodně rychle zmizelo. :)

Elinky stav naštěstí nebyl tolik vážný jak po psychické tak fyzické stránce.. Bylo vidět, že potřebuje lépe vykrmit a posílit sebevědomí, ale jinak byla temperamentní, mazlivá a byla moc ráda, že o ní někdo jeví zájem. Při odjezdu autem byla úplně v klidu a spíš zvědavě pokukovala kam, že se to jede.. Naše obavy, že bude smutná a bude se snažit od nás utéct zpět "domů" byly opravdu přehnané a po pár kilometrech od jejího doma" si ani nezasteskla a vůbec neřešila, že odjíždí s úplně cizími lidmi neznámo kam.

Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili domů.. a co teď.? Nastalo velké vítání a seznamování.. Ella byla naprosto úžasná! Suverénně vběhla do domu a začala mapovat" terén.. během několika minut měla prohlédnutý celý byt a pak si konečně všimla i našich holek..

první setkání proběhlo bez problému, žádné vrčení ani štěkání.. dokonce si spolu začaly hned hrát.. a tenhle pohled byl pro nás jedinečný. Povedlo se!

Máme tři senzační holky, které si navzájem rozumí a respektují se.