Era Byzantina Helya Ridge - "Ella"

Eliška, naše vděčná holčička s tuleníma očima, která nám dala tolik kolik jen mohla.. V den kdy vstoupila do našeho života byl nový začátek nejen pro ni, ale i pro nás.. Pořád nechápu, že už tu není, protože tu prostě byla pořád a mě nedocházelo, že jí vlastně nedávno bylo 12 let.. a najednou za chvíli by jí bylo 13.. 

Poslední dny ji přestali poslouchat přední tlapky a my hledali důvody - nenašli jsme.. ortopedie a neurologie byly v pořádku.. 5tý den přišel šok.. Eliška měla několikanásobně zvětšenou slezinu s několika cystami.. bohužel jedna praskla a krvácela dovnitř.. Museli jsme udělat to nejtěžší a nejbolestivější rozhodnutí.. Nechat ji odejít.. pomoct ji od bolesti a vyprovodit ji na poslední cestě.. 


"Ty největší akty lásky jsou zároveň ty nejtěžší"

* 10.11.2009 - 6.10.2022

barva: červená pšenice

znaky: bez bílých znaků

číslo tetování: 6138

výška: 60,5cm

váha: 30kg

DLK 0/0, DKK 0/0

OCD: neg.

SA: neg.

LTV: neg.

nůžkový skus/ plnochrupá

M: Art Loren Helya Ridge

O: Kuzonga´s Aurelius

Bonitace ČKRR 9/2011: chovná fena

ocenění: několikrát zjískala V, V1 CAC, V2 res. CAC, res. CACIB, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Oblastní vítěz

VETERAN ŠAMPION

narozená v chovatelské stanici Helya Ridge (Jana Helešicová) www.helyaridge.cz

Elinka se dne 10.4.2011 stala právoplatným členem naší psí smečky.

Elinka se narodila v chovatelské stanici Helya Ridge spolu se 4mi kluky a 5ti holkami. Bohužel neměla moc štěstí na nové páníčky. Ti si Ellu odvezli do nového doma a zjistili po několika měsících, že se o ni nedokážou postarat.. věnovat jí čas, dát jí lásku, super domov, kvalitní stravu a naučit jí základním pravidlům. Po dlouhém roce a půl byla Ella odebrána za naší přítomnosti majitelům a odvezena zpět do chovatelské stanice.

A tady to všechno začalo...

Elinku jsme tedy poprvé viděli při né zrovna příjemné situaci kdy se řešilo její odebrání majitelce.. vlastně jsme tam byli už jako potencionální adoptivní rodiče".. a myslím, že při prvním kontaktu s ní to "potencionální" hodně rychle zmizelo. :)

Elinky stav naštěstí nebyl tolik vážný jak po psychické tak fyzické stránce.. Bylo vidět, že potřebuje lépe vykrmit a posílit sebevědomí, ale jinak byla temperamentní, mazlivá a byla moc ráda, že o ní někdo jeví zájem. Při odjezdu autem byla úplně v klidu a spíš zvědavě pokukovala kam, že se to jede.. Naše obavy, že bude smutná a bude se snažit od nás utéct zpět "domů" byly opravdu přehnané a po pár kilometrech od jejího doma" si ani nezasteskla a vůbec neřešila, že odjíždí s úplně cizími lidmi neznámo kam.

Po dlouhé cestě jsme konečně dorazili domů.. a co teď.? Nastalo velké vítání a seznamování.. Ella byla naprosto úžasná! Suverénně vběhla do domu a začala mapovat" terén.. během několika minut měla prohlédnutý celý byt a pak si konečně všimla i našich holek..

první setkání proběhlo bez problému, žádné vrčení ani štěkání.. dokonce si spolu začaly hned hrát.. a tenhle pohled byl pro nás jedinečný. Povedlo se!

Máme tři senzační holky, které si navzájem rozumí a respektují se.