Elusha van de Pronkhoeve - "Nya"

m: Mauna Loa van de Pronkhoeve           o: Cute Atien Legend of Africa

nar.: 10.7.2022

barva: červená pšenice, malinká hvězdička na hrudi

oko: tmavé hnědé

chrup/skus: nůžkový/plnochrupá

výška: 62 cm (ve 12ti měsících)

HD:

ED:

OCD:

LTV:

SA:

JM -N/N čistá po rodičích

DM - N/N čistá po rodičích

D - Locus -

B - Locus -

MH -

Hemophilie B -

EAOD -

Ridge test

Historie se opakuje..

Před cca 12ti lety se do naší rodiny nečekaně dostala Eliška (Era Byzantina Helya Ridge).. Eliška se stala ihned členem naší smečky spolu s Albi a Jenny.. a o pár let později se Eliška stala zakladatelkou naší chovatelské stanice.

Albi, Jenny i Eliška už bohužel spolu běhají za duhovým mostem a doma máme Elišky dceru Lili (9let) a vnučku Ruby(1,5roku)..

A už pár dní se u nás zabydluje další zrzavá holčička jménem Nya (Elusha V.D. Pronkhoeve). Nya je 10 měsíční zrzka, která neměla úplně štěstí na první rodinu. Ta bohužel přecenila své síly a kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům a pracovní vytíženosti jaksi na Nyu nezbýval čas a stala se v rodině spíše přítěží nežli radostí. Nya se narodila v holandské chovatelské stanici Van de Pronkhoeve majitelů Suzanne & Reného. A do minulého týdne žila v Holandsku.

Nya je ze spojení Loa (Mauna Loa van de Pronkhoeve ) a Atien (Cute Atien Legend of Africa).. a tady už vám nejspíš dochází proč je Nya u nás.. :) Ano!.. Nya je dcera našeho Atiena a je vnouče naší Lili. Proto jsme neváhali ani minutu a hned nabídli Suzanne, že si Nyu odvezeme k nám.. Tak jako jsme si tenkrát vezli domu Elišku...

Nya tedy není žádný "vetřelec" :) ale je to naše linie.. a co víc díky jejímu pradědečkovi Mishovi (Aresvuma Vividjo Makini) je v ní i kus naší Veverky (Mishova dcera).