VRH "B" 28.3.2017

Po dlouhé době a velkém rozmýšlení jsme se rozhodli, že tedy naplánujeme poslední krytí naší Elišky. Bohužel při posledním krytí se rozhodla příroda jinak a březost se nepotvrdila. Rok se s rokem sešel a my vybrali mladého, krásného a výjimečného psa pro Elišky poslední vrh. Budeme tedy držet všechny pěsti ať se to podaří. Hlavně ať vše jde tak jak má v klidu, pohodě a ve zdraví :) Představujeme Vám rodiče našich plánovaných Béček :)

Era Byzantina Helya Ridge       -    Giacobbe Akono z Valdštejnských lip

* 10.11.2009 (CZ)                                 *23.4.2013 (CZ

barva: červená pšenice                       barva: červená pšenice

znaky: bez bílých znaků                     znaky: malá náprsenka

číslo tetování: 6138                             číslo tetování: 7825

výška: 60,5cm                                     výška: 67cm

váha: 32kg                                            váha: 43kg

DLK 0/0, DKK 0/0                               DLK 0/0, DKK 0/0

LTV: neg, SA: neg.                               OCD:neg.OCD neg. LTV:neg. SA:neg.                                                                DM N/N

nůžkový skus/ plnochrupá                 nůžkový skus/ plnochrupý

M: Ch. Art Loren Helya Ridge (CZ)    M: Eliviann z Valdštejnských lip

O: Kuzonga´s Aurelius (DK)               O: African Farmers Guardian Akono


Era Byzantina Helya Ridge - Ella

Eliška se narodila v chovatelské stanici Helya Ridge spolu se 4mi kluky a 5ti holkami ( jedna holčička DS - uspaná, jeden kluk 3 vírky). Celý vrh byl váhově vyrovnaný bez bílých znaků a dalších vad. Eliška je ve svých 7mi letech stále velmi temperamentí, aktivní a hravá. Občas musíme krotit její lovecké pudy a její energii vybít třeba aportováním :). Eliška je jemnější vyvážené postavy s menším předhrudím, ale rovnými zády, výborným úhlením předních i zadních končetin. Ella se též dokáže velmi pěkně předvést ve vystavním kruhu a ukázat velmi elegantní pohyb. Jen panička těm výstávám moc nedá :D tak Ella je pouze čekatelem Championa ČKRR, ČR a Polska. matka: Art Loren Helya RidgeOtec: Kuzongas Aurelijusvýška 61cm, plnochrupá, HD A/A, ED 0/0, LTV neg., SA neg.

Giacobbe Akono z Valdštejnských lip - Kubí

Kubí se narodil v chovatelské stanici Z Valdštejnských lip se dvěma brášky a čtyřmi sestřičkami. Celý vrh byl váhově vyrovnaný s minimem bílých znaků a minimem vad exteriéru ( jeden kluk má 4 vírky v ridgi a 1 holčička má malinký zálomek na konci ocasu). Ve vrhu nebyl žádný DS.Kubí je velmi přátelský, energický pes s vyrovnanou povahou. Má vyváženou postavu, středně silnou kostru s krásným předhrudím, rovnými zády a výborným úhlením zadních i předních končetin. A když se Kubí předvádí ve výstavním kruhu je úžasné sledovat jeho elegantní pohyb. Díky exteriéru a vyrovnané povaze získal již několik významých ocenění jak na české půdě tak i v zahraničí.JCh of Poland Club.Ch of CKRR (in processing), candidate: CH of CZ, Poland, Ukraine, Interchampion, The most beautiful head - males, 2nd placeClub show ČKRR 2014 and 2016 The most beautiful ridge - 3rd place Club show ČKRR 2015matka: MCh. C.I.B GCh. Eliviann z Valdštejnských lipOtec: WW, MCh, C.I.B, GCh. African Farmers Guardian Akonovýška 67cm, plnochrupý, HD A/A, ED 0/0, OCD neg., DM N/N, LTV neg., SA neg. www.giacobbe-akono-z-valdstejnskych-lip.webnode.cz

Elinka se nám pomalinku zakulacuje :) .. 40 den, 45 den a 59 den - připravujeme se na porod :)

28.3.2017 Po dlouhých 61. dnech březosti je "B team" na světě!!! Eliška i štěňátka jsou v pořádku a musíme uznat, že tento příchod na svět byl pro nás velmi neobyčejný :) Jak to datum, tak i samotný porod u kterého mi skvěle pomáhala majitelka Kubího - Klárka Olivová a skvělá Olinka Krásová (Tapiwa kennel), která celý porod asistovala po telefonu, protože to bylo pro mě poprvé - vést celý porod a pro Klárku i první asistence..Díky bohu porod proběhl bez větších potíží a celkem rychle :) za 6 hodin se nám narodilo 9 krásných štěňátek. Celý vrh je krásně vyrovnaný, váha se pohybovala mezi 420g - 494g, v celém vrhu je minimum bílé barvy - malinkaté flíčky na hrudi a sem tam bílý prstík na zadních nožičkách. Tak bych chtěla z celého srdce poděkovat Klárce Olivové, Olince Krásové (Tapiwa kennel) a Markétě Novákové (Z Valdštejnských lip) - za pohotovost na telefonu a dobré rady ;) Díky holky!!!

po první kontrole vrhu: 4+4 (+1)

4 kluci standard (1x blok)

3 holky standard (1x blok) 1 holka nestandard - 1x kratší ridge

1x kluk s DS - uspán (standard)

růžová - Bella Tynka Legend of Africa - standard

oranžová - Bella Berrie Legend of Africa - standard (blok na ocásku)

zelený - Beauty Jack Legend of Africa - standard

šedý - Beauty Bruno Legend of Africa - standard

červená - Bella Hope Legend of Africa - standard

hnědý - Beauty Ray Legend of Africa - standard

modrý - Beauty Joey Legend of Africa - standard (blok na ocásku)

fialová - Bella Mia Legend of Africa - nestandard (krátký ridge)

1. slečna růžová - čas: 4:53 - váha: 420g - STANDARD

Bella Tynka Legend of Africa

2. slečna oranžová - čas: 5:02 - váha 432g - STANDARD - blok na ocásku

Bella Berrie Legend of Africa

3. pan zelený - čas: 6:25 - váha 460g - STANDARD

Beauty Jack Legend of Africa

5. pan šedý - čas: 7:31 - váha 492g - STANDARD

Beauty Bruno Legend of Africa

6. slečna červená - čas: 7:55 - váha 472g - STANDARD

Bella Hope Legend of Africa

7. pan hnědý - čas: 8:58 - váha 494g - STANDARD

Beauty Ray Legend of Africa

8. pan modrý - čas: 10:35 - váha 460g - STANDARD - blok na ocásku

Beauty Joey Legend of Africa

❤  (4. kluk - čas: 6:35 - váha 468g - standard - DS - uspán)

9. slečna fialová - čas: 10:45 - váha 438g - NESTANDARD - krátký ridge

Bella Mia Legend of Africa

2.4.2017

Prckové mají 6 dní a užívají si každou minutu :) neustále se cpou.. spinkají... cpou...spinkají.. a takhle pořád dokola. A už to na nich začíná být pěkně vidět. Pánové jsou v tom papání trošku napřed a tak už pokořili 700g hranici. :D Jinak Eliška je perfektní máma, která je nenechá ani minutu bez dohledu a když se má jít vyvenčit musíme jí skoro odtáhnout. :)

více fotek v galerii :)

8.4.2017

je nám 11 dní a už se pomalinku začínáme rozkoukávat :) zítra nás panička prý bude fotit takže se Vám opět ukážeme jací jsme fešáci a fešandy :) Kluci jsou pěkní cvalíci už mají kolem 1,2kg a holky je pomalu dohánějí 0,9kg :). Všem se daří výborně a už se těší na první návštěvy ;)

15.4. 2017

prckové se mají čile k světu :) všichni už krásně koukají a začínají pěkně dovádět :) sice ta chůze potřebuje ještě hodně trénovat, ale už se pošťuchují, vrčí a dovádějí. 

23.4.2017

dnes poprvé štěňátka ochutnali tvaroh a granulky :) a moooc jim chutnalo. A po pořádném obídku s plnými bříšky se přitulinkali a odpočívali celé odpoledne :)

1.5.2017

Béčkům je už 5 týdnů a začali konečně prozkoumávat i zahradu, protože nám dovolilo počasí :) jsou aktivní, zvědavý a vůbec ničeho se nebojí.. domácí prostředí zvládají na jedničku s hvězdičkou :) vysavač, mixér, televizi .. občas nějaká rána dveřmi, prasknutý igelitový sáček atd.. :) dokonce už zažily i sekačku na trávu :D .. Ségra Lila je perfektně socializuje a hraje si s nimi :) .. už týden baští namočené granulky aby alespoň na chvilku měla Eliška klid od těch malých zoubků - jsou jako malé piraňky :D.. 

..a máme tu první postoje :) 5. týdnů - všechna štěňátka jsou ZADANÁ !!

6.5. 2017 

Prckové budou mít za chvíli 8 týdnů a tak jsme se rozhodli, že jim na rozloučenou uděláme pár krásných fotek v atelieru. No a kde jinde než u Klárky Olivové paničky jejich tatínka :).. Moc děkuji za nádherné fotky!!!

Všechna štěňátka jsou ZADANÁ a už mají zabalené batůžky do nových domovů! Jsem ráda za úžasné lidi, které jsem v posledních dnech osobně potkala a je pro mě radostí jim vnést do života tolik zrzavé lásky :) 

!!Mějte se tam krásně mimískové moji!! - nevidíme se naposledy ;)