JENNYNKY OPERACE..

29.07.2009

Tak ještě teď se vzpamatováváme ze včerejší Albinky alergie a dnes to frčí na novo a tentokrát s Jennynkou.

Přijedu domů z práce a hned co mě bylo divný, že mě Jenny ani pořádně nepřivítala a hned zaplula dovnitř na pelech.. tak si říkám "venku vedro a asi je jen ochrápaná".. tak vlezu do kuchyně a zašustím s piškotama a mam před sebou v pozoru jen Albinku.. a to je fakt divný.. no jdu hned za Jenny a dávám ji piškot a nic.. sahnu jí na čumes a je totálně horkej a oči úplě utrápený.. takže čekám až dorazí Martin a jedeme k vetovi zjistit co se děje..(měli jsme tam stejně přijet na kontrolu jak se jim lépší ten psincový kašel) takže si oba myslíme, že je to k tomu kašli.

Vet jí začal prohlížet a ihned změřil teplotu.. bohužel zvýšená .. tak mu říkáme naše postřehy, že se nám Jenny moc nezdá, a že nechce nic jíst což je u ní už fakt zle.. a při tom si vet všimne, že má malinko nateklou pipinu - ptá se na hárání a chce jí ihned udělat ultrazvuk.

Takže pokládáme Jenny na stůl a držíme jí na zádech a vet s kameným výrazem sleduje obrazovku asi 10min a mlčí.. tohle bylo našich 10 nejdelších minut.. konečně začíná mluvit.. "je to špatný.. je tam zánět a velkej" .. takže opravdu malinko šok.. takž jediné řešení.. operace "vše musí ven" děloha vaječníky a hlavně co nejdřív. Takže jsme začali plánovat operaci na druhý den večer.

Operace proběhla výborně sice jsme měli 2hodiny strachu, ale za výsledek to stálo. Jennynka je v pořádku a má krásných 18 stehů na bříšku a je opravdu vzorná pacientka, stehů se ani nedotkla a po narkóze prospinkala celý zbytek dne..

Jen díky pohotovosti veterináře J. Udatného je Jennynka v pořádku a oba mu za to děkujeme :)