"Nya" - nový člen rodiny...

22.05.2023

"Nya" -  Elusha van de Pronkhoeve


Historie se opakuje.. 

     Před cca 12ti lety se do naší rodiny nečekaně dostala Eliška (Era Byzantina Helya Ridge).. Eliška se stala ihned členem naší smečky spolu s Albi a Jenny.. a o pár let později se Eliška stala zakladatelkou naší chovatelské stanice.

     Albi, Jenny i Eliška už bohužel spolu běhají za duhovým mostem a doma máme Elišky dceru Lili (9let) a vnučku Ruby(1,5roku).. 

A už pár dní se u nás zabydluje další zrzavá holčička jménem Nya (Elusha V.D. Pronkhoeve). Nya je 10 měsíční zrzka, která neměla úplně štěstí na první rodinu. Ta bohužel přecenila své síly a kvůli přetrvávajícím zdravotním problémům a pracovní vytíženosti jaksi na Nyu nezbýval čas a stala se v rodině spíše přítěží nežli radostí. Nya se narodila v holandské chovatelské stanici Van de Pronkhoeve majitelů Suzanne & Reného. A do minulého týdne žila v Holandsku.

Nya je ze spojení Loa (Mauna Loa van de Pronkhoeve ) a Atien (Cute Atien Legend of Africa).. a tady už vám nejspíš dochází proč je Nya u nás.. :) Ano!.. Nya je dcera našeho Atiena a je vnouče naší Lili. Proto jsme neváhali ani minutu a hned nabídli Suzanne, že si Nyu odvezeme k nám.. Tak jako jsme si tenkrát vezli domu Elišku...

Nya tedy není žádný "vetřelec" :) ale je to naše linie.. a co víc díky jejímu pradědečkovi Mishovi (Aresvuma Vividjo Makini) je v ní i kus naší Veverky (Mishova dcera).

"Nya" - slečna fialová v 7mi týdnech..