Utržená šlacha - Lila

11.05.2019

Den před klubovou výstavou se bohužel Lile stal úraz.. Ze začátku to vypadalo jako banalita.. Lítání po pískovně, kde nebyla poprvé doskočila na rozbitou lahev a rozřízla si ze zadní strany přední levou nohu.. No proběhlo první ošetření a hurá na veterinu.. Došlo k vyčištění rány a šití svorkami, dle veterinářky došlo jen k povrchovému zranění.. za dva dny nás čekal převaz a Lila konečně za ty dva dny začala zas tak nějak chodit normálně. Akorát se mi zdálo, že má divně placaté prsty".. Bylo nám řečeno, že došlo k traumatu a když bude mít klidový režim tlapka se stáhne.. no uběhl týden.. tlapa stejná.. díky shodě náhod jsme se dostali na kontrolu k ortopedovi a ten nás nemile překvapil.. utržené tahače prstů a je třeba operovat, protože měla totálně zborcenou tlapu a prošlap.. vyhlídky 50 x 50 protože 10 dní po úrazu je těžké šlachy vůbec najít.. No šance tu je tak jsme do toho šli..

22.5. proběhla 3 hodinová operace.. úspěšná.. před námi 8 mi týdenní klidový režim na vodítku s 24 hod dozorem a Lila se učila chodit pouze po třech.

8 týdnů za námi.. a nastal čas rehabilitace, převazů a ortézy.. toto trvalo skoro 3 týdny.. tlapka se povrchově zahojila.. šlachy drží.. a vše vypadá takřka ideálně.. ale stejně má klidový režim a pouze jen vodítko..

ortézu jsme začali střídat s bandážemi aby se naučila tlapku znovu zatěžovat.. no první týden super.. druhý už zas tolik ne.. Lila není malá lehká fenka.. má 34 kg a bohužel šlachy začaly povolovat až moc.. drží, ale díky váze psa se prsty začali propínat dopředu. Prostě je to neudrží stažené k sobě.. takže teď máme 50% původního stavu (před operací).. šlachy tam jsou, drží.. ale tlapka je s části povolená. Dále má omezený pohyb.. stále bandážujeme a posilujeme.. 

a tady pár fotek před operací, v průběhu převazů.. a stav dnes..